ترموود زبان گنجشک

انواع زبان گنجشک ترمووود

 

یکی از انواع چوب های ترموود، ترموود زبان گنجشک است که در این مقاله مطالبی مفید درباره ی آن را می آموزیم.

ترموود یا چوب ترمووود چیست و چه کاربردی دارد؟ گونه مخصوصی از چوب است که به علت تولید با سازوکار توسعه یافته حرارت، در مقابل دیگر چوب ها دارای استقامت و پایداری بیشتری است. در وضعیت کلی برای ساخت چوب ترمو، مواد شیمیایی به کار گرفته نمی‌شود. ترمووود، در مقابل کپک، قارچ، ساس، موریانه و حشرات موذی بسیار با دوام است.

آش (ASH) نوعی گیاه گلدار و منشأ آن اروپاست و گل ملی سوئد است. تنه درخت (ASH) در آسیا از جنوب غربی است، یعنی. از شمال ترکیه تا قفقاز شرقی و رشته کوه های البرز. در اروپا، درختان زبان گنجشک (ASH) را می توان به طور گسترده در آلمان و همسایگان آن یافت. همچنین جنگل های بزرگ صنوبر (ASH) در آمریکا وجود دارد.

زبان ASH در ایران نام های محلی مختلفی از جمله وانگ دارد. در کشورهای اروپایی و آمریکایی به نام ASH شناخته می شود. چوب زبان گنجشک استحکام و سختی خوبی دارد و شکل خوبی دارد. به دلیل استحکام و کیفیت چوب خام (ASH) در تولید اقلام ظریف مانند قاب، عصا و راکت تنیس استفاده می شود.

رنگ چوب ترموود زبان گنجشک، (ASH) معمولاً زرد روشن است و ممکن است کمی با منطقه آب و هوایی درخت متفاوت باشد. الوار فرآوری نشده (PEP) در ترمووود لاپلند از جنگل های آلمان تامین می شود و در فنلاند در منطقه پیرکالا به چوب حرارتی (PEP) به کوره های ترمووود تبدیل می شود. عمل آوری چوب (خاکستر) در فرآیند ترمووود منجر به استحکام بیشتر و تغییر رنگ بسیار دلپذیر به قهوه ای طلایی مایل به قرمز می شود. در چیناروود، تمام چوب ها از درختان برتر (ASH) انتخاب می شوند. زیبایی بی نظیر و رایحه مطبوع ترمووودهای لاپلند (ASH) در نمای ساختمان ها، کف، دیوارپوش ها و شما را مسحور خود خواهد کرد.

پس از عملیات حرارتی مقاومت و زیبایی آن افزایش می یابد. این نوع چوب با توجه به جنس و ساختار مقاومی که دارد می تواند به عنوان کاشی یا کفپوش در داخل و خارج از منزل استفاده شود.

همچنین به دلیل زیبایی خاص و عدم وجود گره بر روی چوب، این متریال انتخاب مناسبی برای استفاده در قسمت های چوبی ساختمان ها می باشد. در بازار ایران این نوع چوب به نام خاکستر حرارتی معروف است.

با توجه به طول ناهموار درخت، این گونه به طور طبیعی و طبیعت خود به طور خودسرانه در طول شاخه نشان داده می شود.

ترمووود چیست؟

ترمووود چوبی است که با روش های طبیعی، حرارت و بخار به دست می آید. تغییرات حرارتی ویژگی های فنی چوب را تغییر می دهد. به علاوه این چوب غیر سمی بوده و در برابر هرگونه آسیب مقاومت بالایی دارد. از این درختان در شرایط آب و هوایی مختلف در داخل و خارج از خانه نیز استفاده می شود.

 

ترمووود یا ترموود زبان گنجشک:

خاکستر گیاهی گلدار است و عمدتاً در اروپا و همچنین در بخش‌هایی از جنوب غربی آسیا رشد می‌کند. چوب زبان گنجشک چوبی است که برای ساخت چوب ترمووود استفاده می شود. این درخت ظاهری با کانال های موازی دارد. گنجشک یک هیزم بسیار با ارزش است زیرا حتی در صورت بریده شدن و سبز شدن به راحتی می سوزد. امروزه حتی از پوست و برگ های خشک درخت در طب سنتی به عنوان ملین و مرطوب کننده استفاده می شود.

 

چوبی که زبان گنجشک دارد وقتی به چهار قسمت بریده شود ترمووود می گویند. مقاومت این چوب و همچنین سایر ترمووودها بسیار بالا بوده و امکان قالب گیری بسیار بالایی وجود دارد. رنگ چوب کرمی تا قهوه ای روشن است و وسط آن ممکن است بیشتر زرد و قهوه ای باشد. همچنین شیارهایی روی آن تعبیه شده است که از لیز خوردن جلوگیری می کند. بنابراین می توان از آن در استخرها یا مکان هایی که در معرض رطوبت هستند استفاده کرد.

 

همچنین از این چوب به دلیل اینکه نوعی ترمووود قوی است برای کف سازی مکان های پرتردد، ساخت قاب عکس، راکت تنیس، تیر و کمان، دسته چکش یا چند دسته چوبی استفاده می شود. این چوب پس از کار با چوب ترمووود که در معرض عملیات روانکاری قرار می گیرد با رنگ آمیزی بالای خود بسیار جذاب می شود.

 

مزایای ترموود زبان گنجشک:

 

– دوام و استقامت بالا

– کاهش رطوبت

– مقاومت چوب را در برابر هرگونه رطوبت افزایش می دهد

– تمام آدامس ها را از بین می برد

– بدون مواد سمی

– نیروی شکاف را کاهش دهید

– میزان خم شدن را کاهش دهید

– پایدار

خاکستر چوب حرارتی

چوب حرارتی با زبان گنجشک یکی از پرطرفدارترین انواع ترمووود است که در نمای بیرونی و داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. مهمترین مزیت چوب ترمووود با زبان گنجشک استحکام بالای آن است که در برابر عوامل محیطی مقاومت خاصی از خود نشان می دهد.

این مدل از چوب ترموود در دسته چوب های سخت قرار می گیرد. چوب با زبان گنجشک ها پس از انجام فرآیند ترمووود برای استفاده در نمای ساختمان کاملا مناسب خواهد بود. یکی از زیباترین انواع ترمووود ترمووود با زبان گنجشک است.

جالب است بدانید که درخت زبان گنجشک (ASH) یکی از گیاهان ملی سوئد است. البته این چوب بادوام در فنلاند، آلمان و سایر کشورهای اروپایی کشت می شود و پس از فرآوری صادر می شود.

ترمووود یکی از درختان سخت با حلقه های رشد بسیار زیبا است که به همین دلیل ظاهری موج دار و زیبا دارد.

ویژگی های ترموود زبان گنجشک

  • زیبایی
  • مقاومت بالا
  • کیفیت درجه یک

جالب است بدانید که درخت زبان گنجشک (ASH) یکی از گیاهان ملی سوئد است. البته این چوب بادوام در فنلاند، آلمان و سایر کشورهای اروپایی کشت می شود و پس از فرآوری صادر می شود.

Join Us Today

لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید

Share With Friends

Another Tours

فهرست
مشاوره رایگان پیام دهید