هر آنچه بایستی در مورد چوب روسی، دانست...

چوب روسی،یک نوع چوب وارداتی می باشد.

روسی خشک کن سندپلاست شده سایز 92×19

امروزه چوب روسی به یکی از فرآورده‌های کاربردی مبدل شده‌ است که می‌توان آن را به کلیه کشورهای دنیا صادر یا وارد نمود. در هریک از کشورها با توجه به شرایط آب وهوایی و گونه درختان آن ناحیه، گونه ویژه ای از چوب بیشتر وجود دارد که با توجه به مقدار به کارگیری آن در صنایع گوناگون به سایر کشورها صادر می‌شود.اگر تا به امروز برای تهیه کابینت، مبلمان، سرویس خواب و نمونه‌هایی ازاین قبیل به مراکز خرید رفته باشید قاعدتاً اسم چوب روسی، را به دفعات مختلف شنیده‌اید. اقسام مختلف چوب، که از روسیه به کشور ایران وارد می‌شود در بازار ایران با اسم چوبروسی (چوب روس)، معروف گشته است. چوب روس، از دامنه گسترده‌ای برخوردار است.

چوب‌های روسی وارداتی اقسام گوناگونی من جمله نراد، کاج، بلوط، راش، نوئل و… دارند که اکثراً به رنگ کرم متمایل به قهوه‌ای ، سفید و قرمز می‌باشند. این چوب‌ها که از انواع گوناگون درختان نرم یا سخت تهیه شده‌اند در یک بازه زمانی که در این کشور شرایط آب و هوایی مطلوب است برش خورده و به قطعات معینی به صورت الوار، گرده، خشکن یا غیر خشکن و به شکل بندیل به سایر کشورها صادر می‌شود. چینار چوب واردکننده اقسام مختلف چوب روسی، تراورس، چندلایه و… است. این مجموعه مبادرت به واردات و تهیه اقسام چوب‌های ساختمانی و صنعتی از روسیه نموده است تا نیاز استفاده‌کنندگان را به آسانی برطرف نماید.

آشنایی با انواع مختلف چوب روسی:

نمونه ای از چوب روسی،که ابزارخورده است.

نیمکتی روسی خشک کن (کندگی شده،ابزار خورده)سایز 20×92

در این مبحث می‌خواهیم به تشریح انواع مختلف چوب روسی، بپردازیم. انواع مختلفی از چوب به وسیله موسسه‌های معتبر و کارآمد در حیطه صنعت چوب در ایران به کار گرفته می‌شود. قابل ذکر است که یکی از کاربردی‌ترین و کهن‌ترین چوب‌های به کارگرفته شده در این صنعت، چوب روسی است که دارای انواع مختلفی من جمله انواع کاج ( نراد، یولکا، ساسنا)، راش، اقسام لمبه‌های روسی و بلوط می‌باشد.
• چوب نراد:
این نوع از چوب یکی از گونه‌های درخت کاج می‌باشد و با دارا بودن برگ‌های سوزنی و همواره‌سبز جزء چوب‌های نرم نیز به شمار می‌آید. این چوب‌ها بسیار کم‌وزن بوده و کاربردهای مختلفی نظیر تولید دیوارپوش، کف‌پوش، مبلمان و…دارد. از این نوع چوب به علت وزن کم آن در تولید دکورهای سقفی نیز استفاده می‌شود.
• چوب ساسنا:
یکی دیگر از انواع چوب روسی، ساسنا است که از گونه‌های درخت کاج به‌شمار می‌آید. این نوع از چوب به علت نرمی، وزن کم و به‌صرفه بودن در اکثر فرآورده‌های چوبی نظیر الیاف‌سازی، نئوپان، ام‌دی‌اف به‌کارگرفته می‌شود.
• چوب یولکا:
یولکا به نوئل نیز معروف است که از درختان سوزنی با برگ‌های همواره سبز گرفته شده‌است. این نوع چوب رنگی روشن، نرم و دارای ساختی ضخیم است و علی‌رغم نرم بودن ساخت مستحکمی دارد. از یولکا برای تولید اقسام دکوراسیون داخلی، مواد اولیه چوبی ساختمان و… استفاده می‌شود.
• چوب راش و بلوط:
از دیگر انواع چوب روسی، چوب راش و بلوط می‌باشد که در مبلمان‌سازی و اقسام چیدمان داخلی به کار گرفته می‌شود.
• چوب لمبه:
قابل ذکر است که این‌گونه از چوب‌ها دارای قابلیت پیوستگی از طریق اتصالاتی است که داخل آن جاسازی شده‌است. لمبه در صنایع مختلف نظیر دکور چوبی، پارتیشن، کف پوش، دیوار پوش و… به‌کاربرده می‌شود.

یکی از انواع چوب روسی،لمبه خشک کن می باشد.
چوب روس،کاربردهای مختلفی در صنایع دارد.
لمبه دیواری هارلی یکی از انواع چوب روسی،می باشد.

لمبه خشک کن رفته

آشنایی با مزایای چوب روسی:

از چوب روسی،برای ساخت کف پله استفاده می شود.

کف پله روسی

چوب روسی، در انواع مختلف به آسانی قابل حمل است و توانایی مونتاژ از محلی به محل دیگر را به راحتی دارد.
با توجه به وسعت و گوناگونی چوب روسی، هریک از آن‌ها دارای مزایای منحصربه‌فردی هستند. علاوه‌بر شکیل بودن این نوع چوب استقامت بسیار آن سبب شده که به یکی از محصولات پرکاربرد تبدیل شود.
• از سوی دیگر این چوب‌ها با توانایی منعطف پذیری و ارتجاعی بسیار، کار را برای کاربر راحت نموده است.
• به راحتی می توان روی این گونه چوب را سنباده کشید و این قضیه در ساخت مبلمان، دکور، کابینت‌سازی و… اهمیت به‌سزایی دارد.
• عمده‌ترین مزیت این نوع چوب‌ها آلاستیسیته بودن آن است که این مشخصه به چوب این امکان را می‌دهد که در هنگام آسیب دیدگی حین کار آن را به وضعیت اولیه خود برگرداند.
• وزن کم چوبروسی، خمیرسفید و رشته‌های بلند، آن را به یک انتخاب مطلوب برای ساخت کاغذ مبدل کرده است. بهتر است بدانید که این گونه چوب دارای اهمیت خاصی از نظر سطح کیفی در تولید کاغذ دارد.
• از مزایای دیگر این محصول به کارگیری آسان از اقسام پیچ و میخ است. این مورد به نجاران کمک می‌کند که در زمان درست کردن قطعه، کار به آسانی صورت گیرد.

عوامل مؤثر بر قیمت چوب روسی:

یکی از انواع چوب روس،تایل کف پوش می باشد.

تایل کف پوش روسی سایز 30×30

برای تخمین و ارزیابی قیمت چوب روسی، قبل از هرچیزی بایستی مشخصه و مزایای آن را مورد وارسی قرار داد؛ در این حالت می‌توان قیمت اصلی آن را برآورد کرد. اصولاً قیمت چوب روسی، بسته به فاکتورهای مختلفی متغیر است که در اینجا بعضی از این موارد را ذکر خواهیم نمود.
• رقابت
درمجموع شمار اندکی از کشورها در حیطه چوب مشغول به فعالیت هستند. با توجه به محدوده ، مقدار صادرات و واردات‌ چوب، قیمت آن نیز در کشورهای مختلف متفاوت است.
• موجودی
ثبات میزان موجودی، برای تدابیر تولید، مخارج‌ وابسته به آن و استفاده کلی الزامی است. بازدهی تولیدات می‌تواند سبب صرفه‌جویی در مخارج و بهبود کارایی شود. ولی زمانی‌که این موجودی محدود است سازندگان چوب معمولاً وادار می‌شوند به بازار آزاد داخل شوند که در این صورت بایستی به پرداخت حق بیمه بپردازند چون‌که این کشسانی با هزینه بالایی انجام می‌گیرد.
• آب وهوا و عوامل فصلی
از دیگر مواردی که بر قیمت چوب روسی، تأثیر می گذارد آب وهوا و محدوده تأمین چوب است. در آب وهوای مرطوب امکان دارد اغلب ‌تهیه چوب روس، کاری سخت و دشوار باشد. در این صورت با فقدان عرضه طبیعتاً قیمت چوب نیز بالا می‌رود. از آنجایی‌که وضعیت آب وهوایی اثربخشی مداومی بر قیمت چوب دارد مشتری بایستی بعضی شرایط نظیر سیل، خشک‌سالی و.. را درنظر بگیرد.
یکی دیگر از عمده‌ترین فاکتورهای مؤثر بر قیمت چوب روسی، هزینه حمل‌ونقل آن است. هر چه مسافت طولانی‌تر باشد،هزینه ارسال چوب بیشتر خواهد بود.
قابل ذکر است که چینارچوب با ارائه بهترین نوع چوب روسی، با قیمتی مقرون به صرفه سبب شده در بازار رقابتی رضایت کاربران را به خود جلب نماید.

گالری تصاویر چوب روسی:

چوب روسی،به آسانی قابل حمل است.
چوب روسی،در اندازه های مختلف موجود است.
فهرست
مشاوره رایگان پیام دهید