ترموود یا چوب ترمووود چیست و چه کاربردی دارد؟

کلیپس کبری یکی از انواع چوب ترمو می باشد.

ترموود یا چوب ترمووود چیست و چه کاربردی دارد؟ گونه مخصوصی از چوب است که به علت تولید با سازوکار توسعه یافته حرارت، در مقابل دیگر چوب ها دارای استقامت و پایداری بیشتری است. در وضعیت کلی برای ساخت چوب ترمو، مواد شیمیایی به کار گرفته نمی‌شود. ترمووود، در مقابل کپک، قارچ، ساس، موریانه و حشرات موذی بسیار با دوام است.
افزون بر موارد ذکر شده در بالا، رنگ و فرم، ثبات بی مثالی دارد؛ به گونه ای که سال‌های سال ظرافت خود را از دست نمی‌دهد. درمجموع برای ساخت آن از جنس چوب تیره کاج و زبان گنجشک استفاده می‌کنند. کشور فنلاند را سازنده چوب ترمو وود، می‌دانند اما بهتر‌است بدانید که این فرآوری در کانادا و آلمان نیز به صورت وسیع ساخته می‌شود. ساخت ترمووود، از طریق گرما و بدون استفاده از مواد شیمیایی انجام می‌‌شود.

ترموود یا چوب ترمووود چیست و چه کاربردی دارد(آشنایی با مزایا و معایب ترمووود)

ستونی فنلاندی یکی از انواع چوب ترمو می باشد.

• وزن ترمووود، در مقابل دیگر مواد اولیه مشابه کم و سبک است.
• نگهداری رطوبت پیرامون با توجه به مقیاس احتیاجات طبیعی بشر
• طبیعی نمودن دگرگونی‌های غیرمترقبه دما ( گرما به سرما یا سرما به گرما)
• نصب و راه اندازی بی‌دردسر، سریع و متمایز
• مقاومت بالا در برابر آتش، آب، طوفان
• چوب ترمو وود، سرمایش و خنکی مطلوب چوب ترمو،نسبت به سایر چوب‌ها
• فقدان خسارت و صدمه رساندن به محیط زیست در هنگام ویران‌سازی و تفکیک پذیر بودن
• منعطف‌پذیر بودن و استقامت بسیار نسبت به نیروهای بیرونی مانند زلزله
• بازدارنده بی مانند صدا
• دارای مقاومت بسیار در مقابل فرسودگی در وضعیت‌های مختلف آب‌وهوایی
• پایداری در مقابل خشک شدن چوب و تغییر سایز
• در نهایت یکی دیگر از مزایای ترموود، پایداری در مقابل حمله حشرات، اقسام گوناگون قارچ، کپک و…می‌باشد.

نمایندگی ترموود فنلاند

مجموعه ی چیناروود نمایندگی هایی دارد که بدین منظور به مقاله ی نمایندگی ترموود فنلاند، مراجعه کنید تا اطلاعات لازم را کسب نمایید. نمایندگی ترموود فنلاند، در مجموعه ی چیناروود در شهرهای مختلف آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد، مجموعه ی ما در شهرهای زیر آماده پخش چوب ترموود می باشد:

چوب ترموود اراک

ترموود در یزد

چوب ترموود در مازندران

چوب ترموود در اصفهان

نمایندگی ترموود گرگان

نمایندگی ترموود در مشهد

نمایندگی چوب ترموود در اهواز

نمایندگی چوب ترموود در قم

نمایندگی چوب ترموود در تهران

نمایندگی چوب ترموود در تبریز

نمایندگی چوب ترموود در کرج

نمایندگی چوب ترمووود در شیراز

چوب ترموود رشت

موارد استفاده چوب ترموود بیشتر در کجاها است؟

چوب ترموود انواع و ابعاد مختلفی دارد. هرکدام از انواع چوب ترموود در جاهای خاصی استفاده می شوند. در مقاله ی موارد استفاده چوب ترموود بیشتر در کجاها است، به صورت کامل اطلاعات نهاده ایم. با مراجعه به این مقاله اطلاعات خود را درباره موارد استفاده این چوب افزایش دهید.

ترموود پشت تی وی

یکی از موارد استفاده از این چوب کاربرد آن در پشت تی وی است که زیبایی خاصی به فضای داخلی ساختمان می دهد. به مقاله ی ترموود پشت تی وی، مراجعه نمایید و اطلاعات خود را کامل کنید.

چوب ترموود در دکوراسیون داخلی

یکی از موارد استفاده از چوب ترموود به کار بردن آن در دکوراسیون داخلی است که در مقاله ی چوب ترموود در دکوراسیون داخلی، به طور کامل درباره ی آن توضیح داده ایم.

قرنیز ترمووود

در ساختمان ها و بناها معمولا از سنگ برای قرنیز استفاده می شود. اما به تازگی و طی سالهای اخیر استفاده از چوب در نما و قسمت های داخلی ساختمان ها استفاده می شود. و استفاده از چوب ترمو در قرنیز هم یکی از این کاربردها است. برای کسب اطلاع از استفاده ی قرنیز در ساختمان به مقاله ی قرنیز ترمووود، مراجعه نمایید.

کف سازی با ترموود

معمولا کف ساختمان با سرامیک یا پارکت پوشانده شده است. اما استفاده از ترمو در کف سازی یکی از بهترین روش هاست. برای اطلاع از این روش به مقاله ی کف سازی با ترموود، مراجعه نمایید.

نمای ساختمان با چوب ترموود

یکی از بهترین نماها برای ساختمان استفاده از چوب ترمو در نما است. استفاده از چوب در سالهای اخیر در معماری ساختمان ها بسیار رایج شده است. به عبارت دیگر چوب یکی از اولین مصالحی بود که به وفور و به طور طبیعی از ابتدای زندگی بشر در دسترس انسان قرار گرفت و به همین دلیل سال هاست که مردم از این ماده برای ساخت و ساز استفاده می نمایند. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر به مقاله ی نمای ساختمان با چوب ترموود، مراجعه کنید.

وزن ترموود

چوبی که گرم شده به دلیل از دست دادن بیشتر آب سبک تر از قبل از تصفیه خواهد بود.

این یکی از ویژگی های منحصر به فرد آن خواهد بود. وقتی چوب ترمووود سبک شود کار با آن راحت تر می شود، بنابراین می توان از آن در کاربردهای مختلف استفاده کرد. برای این منظور مقاله ی وزن ترموود، مقاله ی خوبی است تا بتوانید در مورد وزن چوب ترموود مطالعه کنید.

معایب ترمووود(چوب ترمو وود):

• کاهش پایداری‌های مکانیکی در چوب ترمو؛
• فقدان استقامت در مقابل اشعه ماورای بنفش خورشید
• در صورت فقدان به کارگیری رنگ‌ها و رویه‌های رنگدانه دار، این محصول مورد استعمال در محیط‌های خارجی ساختمان صدمه دیده، رنگ آن تغییر می کند و معمولاً خاکستری می‌شود. واقعه خاکستری شدن چوب ترمو، برخی‌اوقات خیلی زودتر از چوب فراوری نشده انجام می‌گیرد که این عمل ضرورت رنگ شدن آن را تائید می‌کند.
• فقدان استقامت به احناش چوب‌خوار مانند چوب خواران دریایی؛چوب ترمووود، در قیاس با چوب، صدمه خیلی کمی در هجوم احناش چوب‌خواری مانند چوب‌خواران دریایی می‌بیند.

ترموود یا چوب ترمووود چیست و چه کاربردی دارد؟(آشنایی با عوامل تأثیر‌گذار بر قیمت ترمووود)

یکی از انواع ترمووود،عش آمریکایی می باشد.

عوامل بسیاری بر قیمت ترموود ، اثر می‌گذارند. قیمت این گونه چوب یا اساساً چوب بر پایه مترمکعب ارزیابی می‌شود و مترمکعب مقیاسی است که از زمان‌های قدیم و مصادف با قدمت به کارگیری چوب در ساخت وساز پیشینه دارد. اساساً مقیاس‌های دیگری نظیر وزن، طول و یا مقیاس‌های دیگر در نواحی ویژه نیز در تخمین قیمت واحد چوب به کار گرفته می شود. در این مطلب می‌خواهیم به عوامل مؤثر بر قیمت ترموود، بپردازیم که این عوامل به ۳ گروه تقسیم می شوند :
• قیمت متریال هایی بر طبق درجه بندی سطح کیفی تعیین می‌شود که این درجه بندی شامل A، Bو C می‌باشد که قاعدتاً قیمت نوع A با توجه به کیفیت آن بیشتر از انواع چوب های ترموود، دیگر است.
• پروسه ترموود ، که بر طبق مواد سوختی نفت، گاز در آتشگاه های تولیدی ساخته می شود، این هزینه های مربوط به سوخت در فنلاند متأثر از فاصله کمپانی تولیدی از مکان‌های پخش سوخت می‌باشد. به عنوان مثال در نواحی جنوبی که حوالی بنادر اصلی این کشور می‌باشند نظیر تورکی، هزینه این مواد سوختی مقرون به صرفه و مناسب‌تر و نواحی شمالی و شمال شرقی قیمتی‌تر است.
• پروسه پرداخت، برش به وسیله ماشین‌های ابزار و یا تراشیدن به مقدار دقت، سرعت و یا فن‌آوری ابزارآلات و همچنین نیرو کار انسانی استفاده شده تحول می‌یابد.

با توجه به موارد ذکر شده در می‌یابیم قیمت ترمووود، برطبق فرایند دشواری ارزیابی نمی‌شود و اگر در گزینش این نوع چوب بخواهیم از چوب هایی با سطح کیفی A و نیز ابزارآلات پیشرفته و نیروی کار ماهر و متخصص استفاده کنیم فرآوری پایانی این چوب با قیمت ارزان و کمی به دست نمی‌آید. مسلماً بایستی به این موضوع نیز توجه داشت که این طیف از قیمت تقریباً 20 الی 30 درصد فرآوری پایانی خواهد بود که معمولاً هزینه قابل ملاحظه ای به حساب می‌آید.

انواع تابلو ترموود

چوب ترموود کاربردهای مختلفی دارد. یکی از این کاربردها استفاده ی این چوب در تابلو یا پانل های تبلیغاتی می باشد. در مقاله ی انواع تابلو ترموود، اطلاعات کاملی را گردآوری کرده ایم. با مراجعه به این مقاله با انواع تابلو با چوب ترموود آشنا می شوید.

ترموود یا چوب ترمووود چیست و چه کاربردی دارد؟(آشنایی با کاربردهای ترمووود)

استفاده از ترمووود برای زیرکف سازی

موارد استفاده چوب ترموود بیشتر در کجاها است؟

• امروزه متداول‌ترین کاربرد ترموود، در دنیا به کارگیری به عنوان چوب نما برای اجرای نما چوب ترموود، است که در مقاله ای جداگانه برایتان آورده ایم که برای نمای بیرونی ساختمان می‌باشد.
• استفاده از این نوع چوب برای نمای درونی ساختمان
• کاربرد ترمووود، برای کف
معمولاً برای کف از کینگ و انتی‌اسلپ که قطر 20 میلیمتری دارند استفاده می‌شود و شامل روزنه‌هایی با عمق کم است که مانع سرخوردن می‌شود و برای محل‌های نمناک و خیس مناسب است. مسلماً در مناطقی که فشار بسیار باشد بایستی از گونه چوب عش استفاده نمود که جز چوب‌های سخت است.

ترموود

• استعمال این فرآوری برای آلاچیق
برای آلاچیق‌ها از چوب گونه کاج که جز چوب‌های نرم هستند استفاده می‌شود.
• استفاده از ترمووود، برای ایجاد روف گاردن
این گونه تلفیقی از نرم چوب‌ها و سخت چوب‌ها است.
• بکارگیری این محصول برای سونای خشک
برای این کار معمولاً از چوب نرم خوشبو استفاده می‌شود که در صورت امکان بایستی بدون گره باشد.
• به کارگیری ترموود، برای تولید تابلوهای روی درب مغازه‌ها به جای بنر و فلکسی
• استفاده از چوب ترمو، برای سایه بان
• ترموود لوور
• به کارگیری این محصول برای تولید میز و صندلی‌های موجود در فضای سبز
• کاربرد ترمووود، برای تولید گلدان و…

رنگ آمیزی چوب ترموود

یکی از مراحل چوب ترموود رنگ آمیزی چوب ترموود، است که باعث زیباتر شدن چوب در نما و جاهایی که از این چوب استفاده میکنند میشود.

آموزش نصب چوب ترموود:

برای آموزش نصب چوب ترموود، مراحل مختلفی را باید در نظر بگیریم از قبیل خشک کردن، عملیات حرارتی، خنک کردن و تهویه می باشد که باید با دقت بسیار زیادی انجام شود. پیشنهاد می کنیم برای نصب ترمو مقاله ی آموزش نصب چوب ترموود را مطالعه کرده یا آن را به متخصصین ما بسپارید.

تفاوت ترمووود با چوب پلاست

تفاوت ترمووود با چوب پلاست، در این است که چوب پلاست به راحتی می توان فهمید که این ماده صنعتی در واقع ترکیبی از الیاف چوب و پلاستیک بازیافتی است که شباهت زیادی به چوب طبیعی (چوب پلاستیکی!) دارد اما چوب ترمو در واقع چوب طبیعی است که با مکانیزم های حرارتی پیشرفته درمان شده است که دوام و استحکام بیشتری نسبت به سایر انواع چوب دارد.

انواع رنگ چوب ترموود

چوب ترمووود رنگهای مختلفی دارد که به زیبایی این چوب افزوده است و کاربردهای فراوانی دارد. از این رو به مقاله ی انواع رنگ چوب ترموود، مراجعه نمایید تا با رنگهای مختلف این چوب آشنا شوید.

انواع پروفیل ترمووود

ترموود انواع مختلفی دارد که برای زیبایی ساختمان ها از آن استفاده می شود. یکی از اجزای ترموود پروفیل است که در مقاله ی انواع پروفیل ترمووود، به صورت کلی درباره ابعاد و انواع پروفیل توضیح داده ایم. با مراجعه به این مقاله اطلاعات کاملی کسب می نمایید.

تفاوت ترموود ایرانی و فنلاندی

تفاوت ترموود ایرانی و فنلاندی، در این است که همانطور که می دانید فرآیند تولید ترمووود باعث از بین رفتن موادی مانند گلوکز، رزین و برخی از اجزای بافت داخلی چوب می شود. اجرای اصولی این فرآیند جذب رطوبت و کنترل آفات چوب را به میزان قابل توجهی کاهش داده و بر کیفیت و ظاهر آن تاثیر مستقیم دارد. ویژگی های فنی و کیفی ترموود ایرانی با ترمووود فنلاندی از جنبه های مختلف قابل بررسی است. در اینجا سعی شده است مشخصات کلی این دو محصول از نظر کیفیت، ظاهر و قیمت با هم مقایسه شود.

اطلاعات در مورد چوب ترمووود

برای اطلاعات در مورد چوب ترمووود، می توانید به مقاله ی کامل تر آن مراجعه نمایید و به صورت کلی بدانید که ترموود نوع خاصی از چوب است که به دلیل فرآوری با مکانیزم گرمایش پیشرفته نسبت به سایر چوب ها از استحکام و دوام بیشتری برخوردار است. اصولاً برای تولید این محصول از مواد شیمیایی استفاده نمی شود. چوب حرارتی همچنین در برابر کپک، آفات، موریانه ها، ساس ها و قارچ ها بسیار مقاوم است.

پیچ مخصوص ترموود

برای نصب چوب از پیچ های مخصوصی استفاده می شود که برای نصب آن مراحل خاصی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی پیچ ترموود به مقاله ی پیچ مخصوص ترموود، مراجعه نمایید.

انواع کفپوش ترمووود

یکی از کاربردهای چوب ترموود استفاده از این چوب در کفپوش ساختمان ها از قبیل استخر، راه پله، سونا و… است که در زیبایی و استحکام کف ساختمان نقش بسزایی دارد. درباره ی کفپوش با چوب ترموود در مقاله ای به صورت جداگانه توضیحاتی آورده ایم. برای کسب اطلاعات درباره ی کفپوش ترمووود، به مقاله ی انواع کفپوش ترمووود، مراجعه نمایید.

چوب ترمووود پله

یکی از کاربردهای چوب ترموود استفاده از آن در پله ها است. که مدلها و انواع مختلفی دارد. با مراجعه به مقاله ی چوب ترمووود پله، با انواع پله با چوب ترموود آشنا شوید.

ترمووود در روف گاردن

یکی از زیباترین کاربردهای چوب ترموود استفاده آن در روف گاردن است. که فوق العاده دیدنی می باشد. برای اطلاعات کاملتر در این باره به مقاله ی ترمووود در روف گاردن، مراجعه نمایید.

ساخت آلاچیق با چوب ترمو

یکی از زیباترین استفاده ها از چوب ترمو در فضای ساختمان ها قسمت پرگولا یا آلاچیق می باشد. به مقاله ی ساخت آلاچیق با چوب ترمو، مراجعه نمایید و اطلاعات کاملی را کسب نمایید.

ساخت گلدان ترموود

گل و گلدان در فضای داخلی و خارجی ساختمان ها نقش بسزایی دارند و بهتر است  که از جنس مرغوبی برخوردار باشند. استفاده از چوب ترمو برای ساخت گلدان یکی از بهترین گزینه هاست. به مقاله ی ساخت گلدان ترموود، مراجعه نمایید تا اطلاعات کامل تری در این زمینه کسب کنید.

درب چوبی ترمووود

از چوب های متفاوتی برای ساخت درب استفاده می شود یکی از این چوب ها چوب ترمو است. برای این منظور مقاله ای جامع در این باره تهیه شده است. پیشنهاد می کنیم به مقاله ی درب چوبی ترمووود، مراجعه نمایید تا اطلاعات کاملی به دست آورید.

استخر با ترمووود

در گذشته از کف سیمانی برای ساخت استخر استفاده می شد اما اکنون از چوب ترمو برای این کار استفاده می کنند زیرا سیمان در تابستان گرما را به خود می گیرد و باعث گرما می گردد اما ترمو اینگونه نیست. به مقاله ی استخر با ترمووود، مراجعه کنید و اطلاعات کاربردی به دست آورید.

Join Us Today

لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید

Share With Friends

Another Tours

فهرست
مشاوره رایگان پیام دهید