اجرای ترموود کف

اجرای ترموود کف: آیا مراحل اجرای کفپوش ترمووود را می دانید؟

ترموود یا چوب ترمووود چیست و چه کاربردی دارد؟ ترمووود نوع خاصی از چوب ساخته ی کشور فنلاند می باشد که امروزه در نمای ساختمان و روف گاردن ها زیبایی خاصی به ساختمان می بخشد.

در ادامه نحوه ی اجرای ترموود کف را با هم بررسی می کنیم.

اجرای ترموود کف: علاوه بر شکل دهی به نمای کف ساختمان از متریال ترمووود استفاده شده است که زیبایی فوق العاده ای به آن بخشیده است.

رنگ کفپوش های ترمووود بر اساس هماهنگی رنگی سایر عناصر خانه انتخاب می شود. مهمترین ویژگی های این نوع کفپوش ها دوام دارند و ماندگاری بالای آن نسبت به سایر پارکت ها یا کفپوش ها همچنین مقاومت بالا در برابر قارچ ها، حشرات و میکروب ها و عایق بودن حرارت و صدا از دیگر مزایای آن است.

اجرای ترمووود کف به جز فضای داخلی منزل، سرویس بهداشتی، سونا، برای فضاهای بیرونی مانند حیاط، کناره های استخر، روف گاردن و … نیز مناسب است و طرحی مدرن محسوب می شود.

در این مقاله به طور مفصل به اجرای ترمووود کف می پردازیم. برای اطلاع از این موضوع با ما همراه باشید.

اجرای ترموود کف: زیرساخت قبل از نصب ترمووود کف

اجرای ترموود کف: قبل از نصب و نصب این کفپوش لازم است ابتدا آن را آماده و زیرسازی کرد که معمولاً برای این کار از فلز استفاده می شود بنابراین برای جلوگیری از پوسیدگی فلز پایه باید با فولاد ضد زنگ و در مقطع رنگ آمیزی شود. در قسمت های زیر شاسی نیز از سنگ ها و مواد ضد رطوبت برای جلوگیری از تماس مستقیم آب با چوب ترمووود در زیر پی استفاده کنید.

در صورت وجود موانع در اجرای کفپوش ترمووود در زیرمجموعه ای کارشناسان فنی آن را مد نظر قرار داده و حتما راهکارهایی را برای رفع موانع پیشنهاد خواهند کرد.
در عمل زیرسازی تعیین ارتفاع فونداسیون ها و همراستایی آنها با یکدیگر نیاز به مهارت بالایی دارد و با انجام دقیق این عمل و همچنین استفاده از فولاد ضد زنگ برای فونداسیون ها مانعی برای جریان آب به کف وجود ندارد. .

مصالح مورد استفاده برای زیرسازی در فاصله 30 تا 50 سانتی متری از کف اجرا می شود و برای پرکردن فواصل سر درخت تا وسط پیچ اول از 4 تا 6 سانتی متر استفاده می شود.

نکته مهمی که در ساخت ترمووود کف باید به آن توجه کرد، محاسبه دقیق ارتفاع بین آنهاست و در نتیجه از بروز هرگونه مشکل پس از نصب کفپوش و جلوگیری از باز شدن درها یا پله ها جلوگیری می کند.

اجرای ترموود کف: چگونه ترمووود کف بسازیم؟

اجرای ترموود کف: در مرحله اول برای انجام این عمل روکش کاری بر اساس شیب کف انجام می شود و پس از آن باید سطح کار را تا ارتفاع مورد نظر بالا برد که برای این کار از دسته های فلزی مخصوص و شاسی فلزی استفاده می شود. نصب شد.

در این پروژه از 40 جعبه فلزی در فاصله 40 سانتی متری از یکدیگر استفاده شده و بدین ترتیب شبکه فلزی برای اجرای ترمووود کف تهیه می شود.

نکته مهم در این مرحله از کار اجرای صحیح و دقیق سازه تکیه گاه فلزی است که باید کاملاً مسطح باشد و همانطور که در قسمت اجرای زیرسازی گفتیم پروفیل های زیرسازی باید با ضد زنگ رنگ آمیزی شود. فولاد.
در مرحله بعد نوبت به نصب چوب زیرسازی می رسد که معمولا در سایزهای 45*50 در بازار موجود است. البته می توانید با توجه به فضایی که می خواهید آن را در هر اندازه ای سفارش دهید، سپس این جنگل ها هستند. با استفاده از پیچ های گالوانیزه روی پروفیل ها نصب می شود.

در نهایت نوبت به اجرای ترمووود کف با ارتفاع دلخواه می رسد چرا که مهمترین مزیت این نوع کفپوش زهکشی صحیح در قسمت زیرین کف و تراز آن در قسمت سطحی کف است.

همچنین می‌توانید تمامی لوله‌های تاسیساتی و حتی سیم‌کشی‌های برق ساختمان را در پایین طبقه اجرا کنید و برای دسترسی به سطح زیرین برای اجرای المان‌های فوق‌الذکر، قسمت‌هایی از آن باید به‌عنوان شیرآلات جهت بازدید مورد استفاده قرار گیرد.

لازم است بدانید که هنگام اجرای ترمووود کف می توانید هم از انبردست و هم از پیچ رویی استفاده کنید.

اجرای ترموود کف: نکاتی که هنگام نصب باید در نظر داشته باشید.

اجرای ترموود کف: با توجه به اینکه چوب یک ماده زنده است به دلیل برخی نوسانات از جمله شرایط آب و هوایی می تواند اندازه خود را تغییر دهد، بنابراین نصب و اتصال پروفیل های زیرسازی باید به گونه ای باشد که پانل ها کاملاً عاری از انبساط و انقباض باشند. در اینجا مواردی وجود دارد که هنگام انتخاب کفپوش چوبی حرارتی باید به آنها توجه کنید.

 • تا تمام مراحل نصب چوب حرارتی به پایان نرسیده نباید راه بروید و سطح چوب را لمس نکنید.
 • هنگام قرار دادن تخته کف در محل مورد نظر مراقب باشید و از برخورد با اشیاء دیگر خودداری کنید.
 • در پایان هر روز کاری باید ترمووود باقیمانده را کاملا بپوشانید تا از آلودگی و آلودگی جلوگیری شود.
 • پس از برش چوب در هر مرحله از کار باید طول و عرض سطح برش را رنگ آمیزی کرد.
 • قبل از نصب ترمووودها حتما قسمت بالا و پایین آن را کوتاه کنید زیرا این قسمت از چوب دارای ایراداتی است و قدرت جذب آب بالایی دارد.
 • در هنگام نصب دقت کنید که ترمووود را وارونه روی سطح کار قرار ندهید.
 • بهتر است بعد از هر مرحله از کار با نایلون بپوشانید تا حفظ و محافظت شود.
 • مراقب باشید که آب به پشت پروفیل ها نفوذ نکند
 • در جاهایی که امکان نفوذ رطوبت وجود دارد از ترمودهای 42*68 به عنوان پایه استفاده کنید.
 • کفپوش ترمووود را در آخرین مرحله عملیات ساختمانی قرار دهید.
 • از اتصال سر به سر در مکان هایی که دو تکه چوب نیاز به تلاقی دارند استفاده کنید.

آموزش نصب چوب ترموود

در آموزش نصب چوب ترموود، نکات و مراحل بسیار مهمی را باید مدنظر قرار بدهید. این مراحل شامل اقدامات قبل از نصب مثل زیرسازی، اقدامات حین نصب و اقدامات بعد از نصب مثل رنگ آمیزی و مراقبت از چوب ترموود می باشد.

توجه داشته باشید که هر نوع چوب ترموودی نیاز به مراقبت بعد از چند سال را دارد. برای اطلاعات جامع و کامل به صفحه ی آموزش نصب چوب ترموود، مراجعه نمایید.

Join Us Today

لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید

Share With Friends

Another Tours

فهرست
مشاوره رایگان پیام دهید