ترمووود در روف گاردن

ترمووود در روف گاردن

روف گاردن با چوب ترمو

در این مقاله نحوه طراحی و ساخت روف گاردن با ترمووود، ساخت روف گاردن با ترمووود، طراحی، اجرا و ساخت انواع روف گاردن با ترمووود، ترمووود روف وود، مواد و مصالح به کار رفته در ساخت یک روف گاردن انواع روف گاردن با ویژگی ها و مزایای روف گاردن ترمووود خاک های مناسب روف گاردن عایق روف گاردن آشنا می شوید.
امروزه قیمت زمین در شهرهای بزرگ بسیار بالاست، بنابراین به جای ویلاها و باغ ها، آسمان خراش ها به صف شده اند. بنابراین جایی برای احداث باغ و فضای سبز وجود ندارد. یکی از کاربردهای ترمووود ساخت باغ بر روی پشت بام ساختمان است. خواص و فواید چوب ترمو به شما کمک می کند تا باغچه کوچک خود را در پشت بام خانه خود بسازید و از زیبایی و طراوت آن لذت ببرید.

موارد استفاده چوب ترموود بیشتر در کجاها است ؟

قبل از اینکه بخواهید با مراحل اجرای چوب ترموود در روف گاردن آشنا شوید به شما پیشنهاد می کنیم به مقاله ی موارد استفاده چوب ترموود بیشتر در کجاها است، مراجعه کنید تا اطلاعات کاملی درباره ی این چوب به دست آورید.

روف گاردن چیست؟

روف گاردن یک فناوری مدرن است که بر پایه محوطه سازی پشت بام و پشت بام ها و تراس ها به معنای روف گاردن است. روف گاردن در واقع فضای سبز روی پشت بام است که از طریق آن فضای سبز طبیعی را وارد زندگی خود کرده و از مزایای آن بهره مند شوید.

به زبان ساده، روف گاردن راهی برای اعمال فضای سبز بزرگتر روی سقف چمنزار است.

مراحل ساخت روف گاردن

پس از عایق کاری مناسب و پشت بام و نصب پریزها، سطح سقف برای کاشت چمن آماده می شود.

به این ترتیب می توانید درختان و درختچه های زیبایی را در پشت بام بکارید. این روش عمق کاشت را افزایش می دهد و می توانید با استفاده از باغچه به روش سنتی درختان و گیاهان مختلف را بکارید.

طراحی و ساخت روف گاردن با چوب ترمو

چوب حرارتی نوعی چوب است که در طول فرآیند که با گرما همراه است نسبت به چوب معمولی مقاومت بیشتری دارد. علاوه بر این، در فرآیند تولید ترمووود از هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی شود. بنابراین آسیبی به افراد و محیط زیست نمی رساند.

یکی از ویژگی های استثنایی ترمووود ضد آب بودن آن است که در هر قسمت از روف گاردن یا فضای سبز پشت بام و بدون نگرانی از بارندگی و رطوبت قابل استفاده است.

ویژگی ها و مزایای ترمووود برای طراحی و اجرای روف گاردن

ترمووود در برابر تغییرات دما، رطوبت و نور مستقیم خورشید مقاومت بالایی دارد و تغییر رنگ و اندازه ندارد.
زیرا در فرآیند تولید ترمووود از هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی شود. بنابراین استفاده از آن در محیطی که افراد مبتلا به آلرژی و آلرژی وجود دارند هیچ عارضه ای ایجاد نمی کند.
یکی از مهمترین مزایای ترمووود در زمینه ساخت و ساز، وزن سبک آن است. امروزه استفاده از مصالح سبک برای ساخت ساختمان بسیار مهم است.

ترمووود نیز یک ماده بسیار محبوب است. از آنجایی که روف گاردن در پشت بام خانه قرار دارد، وزن کم آن در کاهش وزن ساختمان بسیار موثر است. کاهش وزن ساختمان می تواند تاثیر بسزایی در کاهش فشار وارده بر ستون ها و پی ها داشته باشد.

استفاده از چوب ترمو به دلیل وزن کم باعث افزایش عمر و ایمنی ساختمان می شود.
یکی از مشکلات اساسی در طراحی روف گاردن با چوب طبیعی، هجوم حشرات به آن است. در فرآیند تولید ترمووود رطوبت طبیعی چوب تا 50 درصد کاهش می یابد که احتمال حمله حشرات و موریانه ها به ترمووود را به حداقل می رساند و این امر باعث افزایش عمر ترمووود می شود.
روف گاردن ها و روف گاردن ها مانند باغ های معمولی به آبیاری منظم نیاز دارند تا گیاه تازه و رشد کند. بنابراین باید از ماده ای استفاده شود که ضد آب باشد. چوب حرارتی در برابر رطوبت و آب مقاوم است و می توان آن را انتخابی مناسب و ایده آل دانست.

مراحل اجرای روف گاردن با استفاده از چوب ترمووود

مرحله 1: زیرساخت ترمووود در روف گاردن

هنگامی که از ترمووود به عنوان کف گاردن استفاده می شود، این ابتدایی ترین مرحله زیرسازی است. وزن پایه پایه و ستون ها ابتدا باید تجزیه و تحلیل شود. سپس باید وزن مجاز برای عملکرد روف گاردن را مشخص کنید. پس از بررسی دقیق و محاسبه سازه، کار عایق کاری باید انجام شود. شیب به معنای کج کردن سقف به سمت خروجی آب پشت بام است. پس از اتمام شیب، عایق سقف باید به طور کامل نصب شود.

مرحله 2: نصب ترمووود در روف گاردن

پس از ایجاد شبکه برای ایجاد ارتفاع ایده آل باید خط لوله ای برای تخلیه آب آبیاری ایجاد شود. همچنین لوله ها و شیلنگ های آبیاری، فلاور باکس ها و گیاهان نیز باید زیر رنده آهنی باشند. در مرحله بعد سیم کشی کابل های روشنایی و روشنایی روف گاردن باید انجام شود.
لوله های گاز نیز برای تامین گرما در فصل سرما مورد نیاز است.
مرحله 3: جعبه را با گل پر کنید
در این مرحله برای اجرای جعبه گل و گیاه از آهن و قوطی برای محل مورد نظر استفاده می شود. این جعبه های رنگی باید با صفحات فولادی ضد زنگ پوشانده شوند. همچنین باید در این جعبه ها سوراخ هایی ایجاد کنید تا آب به دست آمده از آبیاری گیاهان تخلیه شود. سپس ورق های عایق و پارچه های نفوذپذیر در داخل جعبه ها قرار می گیرند که قابلیت جداسازی، فیلتر کردن، تقویت، محافظت یا تخلیه آب را دارند. سپس خاک و گیاهان در این جعبه ها قرار می گیرند.

مرحله 4: قرار دادن ترمووود در روف گاردن

در این مرحله از ترمووود نیز به عنوان ماده ای استفاده می شود که در برابر تغییرات مختلف محیط مانند دما و رطوبت بسیار مقاوم است برای کف سازی. در سال های اخیر این متریال مورد توجه طراحان و سازندگان روف گاردن قرار گرفته است. از ترمووود برای ساخت آلاچیق، درب جعبه گل، نیمکت و سایبان استفاده می شود.

روف گاردن ترمووود چیست؟

با افزایش شدید قیمت زمین در شهرهای بزرگ، ساختمان های بلند جای ویلاها و باغ ها را گرفتند. در نتیجه جایی برای ساختن باغ وجود ندارد. یکی از کاربردهایی که ترمووود به همراه دارد، ساخت باغچه در پشت بام ساختمان است. چوب ترموود به لطف ویژگی هایی که دارد می تواند به شما کمک کند تا باغچه ای کوچک برای خود بسازید و از زیبایی و طراوت آن استفاده کنید.

 

Join Us Today

لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید

Share With Friends

Another Tours

فهرست
مشاوره رایگان پیام دهید