ساخت گلدان ترموود

ساخت گلدان ترموود

گلدان چوبی حرارتی، ارتباط بین زیبایی و طبیعت

وقتی صحبت از گلدان می شود، بیشتر مردم به گلدان های سفالی یا پلاستیکی فکر می کنند. البته گلدان هایی از مواد دیگر مانند سرامیک و چوب نیز وجود دارد که چندان رایج نیستند. گلدان های چوبی کوچک را می توانید در فروشگاه های مختلف پیدا کنید. معمولاً در این گلدان ها کاکتوس های کوچک کاشته می شوند. گیاهان بی ضرری که به عنوان تزیین در منازل قرار می گیرند و در صورت خشک نشدن به مرور زمان باید گلدان آنها تعویض شود.

در طبیعت گلدان های بزرگی که در فضای باز قرار می گیرند، تنوع زیادی وجود ندارد. این گلدان ها یا پلاستیکی هستند یا از سرامیک لعاب دار و بدون لعاب ساخته شده اند. سفال در اندازه های بزرگ گران است و معمولاً گلدان های چوبی را در اندازه های کوچک برای تزئین می سازند.

موارد استفاده چوب ترموود بیشتر در کجاها است ؟

از چوب ترمو استفاده های فراوانی می شود. و در زیبایی و استحکام دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان بسیار مفید است. قبل از اینکه این مقاله را مطالعه نمایید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله ی موارد استفاده چوب ترموود بیشتر در کجاها است، را مطالعه نمایید تا با موارد بیشتر استفاده از این چوب اطلاعات کسب کنید.

چرا ترمووود برای ساخت گلدان مناسب است؟

از نظر زیبایی شناسی و هماهنگی بین شی و گیاه، چوب بهترین ماده برای ساخت گلدان است. هیچ یک از مواد دیگر گرما و زیبایی چوب را ندارد. البته هر درختی نمی تواند تبدیل به گلدان شود. چوب معمولی به تدریج در اثر تماس با رطوبت پوسیده و تغییر رنگ می دهد. به همین دلیل گلدان های چوبی چندان رایج نیستند و حالت تزیینی دارند.

تنها گزینه مناسب برای ساخت گلدان چوبی ترمووود است. ترمووود چوبی است که طی فرآیند خاصی متحمل گرما می شود و این گرما باعث از بین رفتن رطوبت و مواد مغذی آن می شود. به این ترتیب استحکام چوب افزایش می یابد و ظرفیت جذب آب آن کاهش می یابد. از طرفی از بین بردن مواد مغذی موجود در چوب، امکان آسیب دیدن آن توسط موریانه ها یا سایر حشرات و قارچ ها را از بین می برد.

در فرآیند تولید ترمووود از مواد شیمیایی استفاده نمی شود. این باعث می شود این ماده انتخاب خوبی برای ساخت گلدان باشد. زیرا مواد شیمیایی از طریق خاک جذب نمی شوند و به گیاهان آسیبی نمی رسانند.

انواع گلدان ترمووود

برای ساخت گلدان ترموود، باید بدانیم که گلدان های چوبی ترموود معمولا در اندازه های بزرگ تولید می شوند و برای استفاده در فضای باز مناسب هستند. این گلدان ها در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم هستند و تغییر شکل نمی دهند. البته نمونه های کوچک تری نیز وجود دارد که می توان از آنها در دکوراسیون داخلی استفاده کرد.

امروزه نمای بیرونی بسیاری از ساختمان ها با استفاده از چوب ترمووود ساخته می شود. بسیاری از طراحان نیز با استفاده از ترمووود، تراس ها، آلاچیق ها و روف گاردن های مختلفی را ایجاد می کنند. قرار دادن گلدان ها و گلدان های چوبی در این قسمت ها به زیبایی آن ها کمک می کند و هماهنگی بیشتری در محیط ایجاد می کند.

یک جعبه گل چوبی با یک دیوار بلند چوبی در پشت آن،  مکان بسیار مناسبی برای کاشت گیاهان کوهنوردی است و انحنای سبز گیاهان روی حصار چوبی، محیط را بسیار زیباتر از قبل می کند.

چوب ترمووود انعطاف پذیری بالایی دارد. می توانید اشکال مختلفی برای گلدان های خود طراحی کنید و با استفاده از چوب ترمووود آنها را بسازید.

عناصر تزئینی مختلفی از چوب ترمووود در بازار موجود است. انواع گلدان، کفپوش، مبلمان باغی، چراغ های تزئینی کف و …. با ترکیب این وسایل با گیاهان مختلف می توانید باغچه خود را بسازید و از بودن در آن و احساس نزدیکی به طبیعت لذت ببرید و در عین حال مطمئن شوید که هیچ گونه آسیب، مواد شیمیایی و غیر قابل بازیافتی به محیط زیست وارد نکنید.

گلدان ترموود: گلدان ترموود جعبه گل ترمووود گلدان چوبی ساخته شده از چوب ترمووود گلدان های ترمووود فلاوروود (فلاور باکس) که در قسمت های مختلف ساختمان از جمله ورودی، نما، پایین پنجره ها و یا در روف گاردن (روف گاردن) استفاده می شود و فضای ساختمان ها را زیباتر می کند.

با استفاده از مواد طبیعی مانند چوب ترمووود گلدان ها زیباتر و کاربردی تر شده اند و کاشت گل ها و گیاهان طبیعی و رطوبت ناشی از آب هیچ آسیبی به آن ها وارد نکرده است و ترمووود بهترین و کاربردی ترین ماده برای ساخت گلدان است. .
فلاور باکس هایی که در فضاهای مختلف ساختمان اعم از ورودی، نما، پایین پنجره ها و یا در روف گاردن (روف گاردن) استفاده می شود و فضای ساختمان ها را زیباتر می کند.

با استفاده از مواد طبیعی مانند چوب ترمووود گلدان ها زیباتر و کاربردی تر شده اند و کاشت گل ها و گیاهان طبیعی و رطوبت ناشی از آب هیچ آسیبی به آن ها وارد نکرده است و ترمووود بهترین و کاربردی ترین ماده برای ساخت گلدان است. .

Join Us Today

لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید

Share With Friends

Another Tours

فهرست
مشاوره رایگان پیام دهید